Në kuadër të zgjedhjeve vendore të 14 majit, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Flamur Noka, i ka dërguar Komisionerit Shtetëror…
  Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përkujtuar viktimat e Holokaustit, ku Gjermania naziste ekzekutoi rreth 6 milionë…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, tha se Shqipëria do të marshojë në Tiranë për protestën më të madhe dhe më…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi sot se ai ka faktuar se ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka gënjyer qeverinë e…
Gjatë konferencës për shtyp, kryetari demokrat, Sali Berisha denoncoi edhe paraardhësin e Charles McGonigal, duke thënë se edhe ai ka…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi sot se qëllimi makabër i dyshes Edi Rama-Charles McGonigal ishte marrja peng e kreut…
  Në konferencën për shtyp të fundjavës, kryetari demokrat, Sali Berisha, ngriti pikëpyetje për zhdukjen e Edi Ramës. “Tirana po…
      Gazetari Milaim Zeka, një ndër të parët që ka denoncuar implikimet e disa prej personazheve kryesore të…
   Tre ditë më parë, gazeta e njohur amerikane, ‘New York Post’, publikoi një investigim nga gazetari Matt Palumbo. Ky i…
      Pas shpërthimit të skandalit McGonigal në SHBA, kryeministri Edi Rama u shfaq para medias vetëm në një…
  Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reagur sërish pas skandalit “McGonigal” ku rezulton i përfshirë kreu i…
  Ligjvënësit republikanë në SHBA janë zotuar se do të hetojnë në themel skandalin Rama-McGonigal. Së fundmi, Dhoma e Përfaqësuesve…

Lajmet e fundit

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Politikë

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Nuk është mbyllur akoma muaji i parë i vitit dhe Edi Rama ka regjistruar kaq shumë skandale brenda pak ditësh, që do kishin rrëzuar dhjetë herë një qeveri kudo. Por ndërsa...

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Politikë

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Zyrtari i lartë i FBI-së Charles McGonigal është deklaruar i pafajshëm në seancën e parë në gjykatë. Kështu deklaroi gazetarja e Zërit të Amerikës Keida Kostreci në një lidhje me...