Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD në Kukës, se kandidati i opozitës, Emri Vata…
Në takimin me biznesin të zhvilluar sot në Kukës, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka folur edhe projektin e…
Kryetari demokrat, Sali Berisha, bëri thirrje nga Kukësi për të votuar Emri Vatën. Ai tha se nga Kukësi duhet të…
Deputetët e opozitës u bashkuan në Kukëës në mbështetje të Emri Vatës, kandidatit të Partisë Demokratike për zgjedhjet e pjesshme…
Në Agjencinë Shtetërore të Kadastrës nën drejtimin e Dallendyshe Bicit vijon të zbatohet ligji i “xhunglës”. Pas dhjetëra denoncimeve të…
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në New York ku po mbahet sesioni i 78-të…
Shqipëria po mpaket dhe po rrudhet frikshëm edhe më shumë se edhe shtetet më të "mplakura".   Fakti trondites i…
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i zënë ngushtë nga pyetjet e këshilltarëve të opozitës për inceneratorin, publikoi në mbledhjen…
Ditën e sotme, Partia e Lirisë ka mbledhur Kryesinë, teksa kryetari Ilir Meta ka deklaruar se pushteti i Ramës është…
Deputetët e opozitës do të rimblidhen sërish, por këtë herë në Kukës. Deputetët demokratë do të mbajnë takimin e radhës…
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se të enjten në Bruksel “pati një pozicionim të qartë të ndërmjetësit të BE kundër…
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha sot se ai ka shkuar me propozim konkret në takimin e 14 shtatorit. Sipas tij, propozimi i…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...