Deputetja britanike që ngriti alarmin e armëve serbe në kisha kërkon shtim të trupave të KFOR-it në Kosovë.   Kryetarja e Komitetit për…
Kongresi amerikan vazhdon të ngushtojë lakun ndaj kryeministrit shqiptar, Edi Rama.   Para pak ditësh u raportua se kongresmeni Jim…
Në një arrikull të fundit të New York Post, lidhur me aferën McGonigal, është përmendur gjerësisht edhe Dorian Duçka me Edi…
Ish prokurori Eugen Beci, ka qenë i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, ku foli për çështjen McGonigal…
Profesori dhe studiuesi i njohur amerikan i çështjeve të Ballkanit, Edward P. Joseph, gjatë një interviste ekskluzive për Edicionin e…
Gazeta konservatore gjermane “Die Welt” shkruan në një koment se sulmi në veri të Kosovës tregon se Perëndimi gjendet para…
I ftuar në emisionin Çim Peka Live në SYRI TV për të hedhur dritë mbi ngjarjet e rëndë që kanë…
Nga Zeri i Amerikes   Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme dha sot vendimin për 21 të pandehurit e përfshirë në…
Gazeta e madhe amerikane New York Post ka hedhur dritë mbi detaje të reja të hetimit ndaj ish-agjentit të FBI-së,…
Për të paguar tre incineratorët nga arka e shtetit kanë dalë mbi 11 miliardë lekë, me kursin e sotëm të…
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka akorduar urdhrin “Hero i Kosovës” policit Afrim Bunjaku, i cili u vra më 24…
Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi sot sërish sulmin terrorist në veri të Kosovës.   “Sulmi i djeshëm terrorist në manastirin…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...