“Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, tha sërish se mega-afera e Portit të Durrësit është e ndërlidhur me vjedhjen prej 2.2…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, u ndal sërish edhe te çështja e vjedhjes nga Amant Josifi dhe Olsi Rama. “Së…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, tha në konferencën për shtyp se kjo është media e tretë që po asgjëson Edi…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, tha sot se sulmi ndaj Prestige Resort vjen në kundërshtim me ligjin, pasi ndërtimi është…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, tha në konferencën për shtyp se protesta e 6 dhjetorit i shërben imazhit të mirë…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, u bëri thirrje qytetarëve të dalin në protestë më 6 dhjetor. Ai u dërgoi edhe…
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka organizuar sot një takim me banorët e njësisë numër 11 në Tiranë. Sali…
  Organizata e njohur amerikane, Judicial Watch, e cila monitoron zbatimin e ligjit në SHBA, ka publikuar një tjetër raport,…
  Të mërkurën, në mediat pranë qeverisë u përhap një tekst i njejtë: më 6 dhjetor, administrata dhe shkollat në…
Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka kërkuar dorëheqjen e të gjithë zyrtarëve të shtetit, përgjegjës për mostrajtimin e dhunës ndaj…

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...