Kryetari i Partisë Demokratike ka postuar në faqen e tij ne facebook nje mesazh video në të cilin u bën…
Pas më shumë se tre vitesh hetime dhe vetëm pas këmbënguljes së Gjykatës së Posaçme, Prokuroria Speciale SPAK vendosi të…
"Zgjedhjet i përcaktojnë bandat, i përcaktojnë zarfet me para të ndara në mes të fushatës për 683 mijë pensionistë’’, kështu u…
Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar caktoi masën e sigurisë “Detyrim Paraqitje”, nën akuzën e “Shpërdorimit të…
Pasi u lajmërua masa e sigurisë ndaj tij, Ilir Beqaj bëri një sqarim në mediat sociale.  Ish-ministri i Edi Ramës…
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, ka vendosur tri masa sigurie ndaj ish-ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqja…
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka filluar sot në mesditë, një bashkëbisedim me qytetarët nëpërmjet rrjeteve sociale, Facebook dhe Instagram,…
Kryetari i PD-së, Sali Berisha, ka renditur të gjitha shkeljet ligjore të Kryeministrit Edi Rama dhe të familjes së tij…
Lideri i opozitës, Sali Berisha, nënvizoi sot se pas sulmeve ndaj opozitës, kryeministri Edi Rama kaloi në akte të mirëfillta politike…
Kryetari i PD, Sali Berisha, ka treguar para mediave dhe qytetarëve sot, një dokument për të cilin tha: "Kjo shkresë…
Nga Prof. Dr. Jamarbër Malltezi*  "Përgjigje Kajsiut, zëdhënësit vullnetar të Edi Ramës."  Në artikullin e tij me titull ‘"Ngërçi i mbrojtjes…
Ilir Beqaj ka dhënë dorëheqjen nga dy postet shtetërore që ai mbante pasi Prokuroria e Posaçme i komunikoi masën e…

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...