Nga Albin Kurti.   74 vite më parë, u vendosën gurthemelet e unionit evropian, përmes deklaratës së Ministrit të Jashtëm…
Krahas debateve për moszbatim korrekt të ligjit për tatimin mbi të ardhurat, disa biznese të profesioneve të lira kanë nisur aplikimin e…
Gjatë fjalës në tubimin qytetar, lideri i opozitës Sali Berisha, ka folur sërish për skandalin e Irenës me tre mbiemra.…
Lideri i opozitës Sali Berisha, u ka bërë ftesë qytetarëve sërish që të bëhen bashkë dhe të martën do të…
  Gjatë fjalës në tubimin qytetar, duke folur për skandalin e gjyqtares me tre mbiemra, Irena-Shpata-Maneku-Gjoka, kryedemokrati Sali Berisha tha…
Lideri i opozitës, Sali Berisha gjatë fjalës së mbajtur në tubimin e përnatshëm në rrugën e Shpresës, ka akuzuar Ramën…
    Ekspertja e ekonomisë Brisida Shehaj, gjatë debatit në ‘Task Force’ me Sonila Meçon në SYRI TV, ka shpjeguar…
Profesoresha universitare, Gordana Silanovska-Davkova, e cila u mbështetet nga partia e djathtë opozitare, VMRO-DPMNE, fitoi balotazhin presidencial më 8 maj,…
Edi Rama kishte lajmëruar një takim me emigrantët shqiptarë në Greqi, në kuadër të rienergjizimit të Rilindjes.   Qëllimisht kreu…
Nënkryetari i Parlamentit, njëkohësisht nënkryetar i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj ka pritur në një takim, sot, Kryetarin e Parlamentit të…
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha me një reagim të tij në faqen e Facebook, ka akuzuar institucionet e drejtësisë,…
Nga Julian Hoxhaj – Emisioni “Plug”   Tre janë skemat më të zakonshme që përdoren sot në Shqipëri, por edhe…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...