Klevis Balliu, shefi i Organizimit të PD-së, e konsideroi vendimin e Gjykatës së Lartë ndaj liderit të opozitës, Sali Berisha,…
Lideri i opozitës, Sali Berisha, u shpreh se Erion Veliaj po mbrohet nga Skrapi i partisë njëlloj si Edi Rama,…
Gjatë fjalës në tubimin qytetar, kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha i ka bërë thirrje Erion Veliajt që të japë…
Ditën e enjte qytetarët e Tiranës do të mblidhen në protestë tek bashkia e Tiranës, duke kërkuar dorëheqjen e Erion…
Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reaguar pas reagimeve refuzuese të deputetëve të Edi Ramës, për dëshminë që pritet…
Gjykata e kontrolluar nga Edi Rama la sot në fuqi masën e arrestit shtëpiak ndaj liderit të opozitës, Sali Berisha.…
Nga Tritan Shehu:  Nje vendim Stalinist i nje “gjykimi” politik!Ishte nje vendim i paralajmeruar anti ligjor ndaj Liderit te Opozites!I…
Gjykata e Lartë ka shqyrtuar rekursin e liderit të opozitës, Sali Berisha, për të hequr ose ndryshuar masën e sigurisë, atë të arrestit të shtëpisë. Avokatët…
Avokati i kryedemokratit, Sali Berisha, Genc Gjokutaj, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Lartë e cila nuk pranoi rekursin…
Disa drejtorë të tjerë të Bashkisë së Tiranës janë nën hetim nga SPAK-u dhe tre prej tyre janë pa pasaporta.…
Me 28 mars, Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), e njohur ndryshe edhe si Prokuroria Speciale,…
Deputetja e Partisë Demokratike, njëherësh edhe kryetare e Komisionit Hetimor për dy koncesionet në shëndetësi, Albana Vokshi ka denoncuar se…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...