Kryetari demokrat, Sali Berisha i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar që të dërgojë në Hagë presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.  …
  Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë dënon me forcën më të madhe sulmin terrorist të banditeve serbë, nga i cili deri…
Analistët amerikanë dënojnë sulmin e grupit të armatosur në veri të Kosovës, si pasojë e të cilin humbi jetën një…
Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se situata në Kosovë është planifikuar nga një formacion terrorist. Sipas tij bëhet fjalë për…
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar sërish në lidhje me dosjen McGonigal-Rama.   ‘Në aktpadinë e Prokurorisë Amerikane,…
Policia e Kosovës ka bërë publike pamje nga arsenali i armëve që u gjet sot gjatë kontrollit në Banjskë të…
Manastiri Banjskës dhe i gjithë territori në kontroll të plotë të policisë së Kosovës .     Të dashur miq,…
Shefi i organizimit të Partisë Demokratike, Klevis Balliu, ka reaguar pas sulmit me armë zjarri ndaj Policisë në Kosovë, ku…
Nga Tritan Shehu:  Rama gabon rende edhe sot!Kerkesa e tij per mbledhjen e nje “Konference te jashte zakonshme paqje” rrezikon…
Punonjësit e bashkisë së Kukësit u bëjnë presion dhe intimidojnë votuesit në Kukës që votën të ua japin atyre.  …
Denoncime të shumta kanë ardhur në redaksinë e SYRI-t nga Kukësi, ku qytetarët denoncojnë presionin e administratës publike ndaj votuesve. Fotografitë…
Kryetari i Partisë Demokratë Sali Berisha ka pritur në takim disa prej anëtarëve të Departamentit Brain Gain.   ‘Një takim…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...