Kryeministri Edi Rama, u shfaq i tërbuar përpara medieve, të cilave u njoftoi fillimisht se pensionistët do të marrin…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, tha sot se protesta e 6 dhjetorit do të jetë madhështore. Ai tha se protesta…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi sot për mediat sulmin ndaj ‘Prestige Resort’. Berisha tha se Edi Rama dhe Belinda…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, përshëndeti presidentin gjerman, Frank-Walter Steinmeier pas fjalimit që ai mbajti në Kuvendin e Shqipërisë. Berisha…
  Presidenti i Gjermanisë, Frank – Walter Steinmeier, në kuadër të vizitës së tij në Shqipëri, ka mbajtur një fjalim…
  Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Flamur Noka ka reaguar në lidhje me aksionin e dytë të IKMT-së kundrejt Prestige…
  Mëngjesin e sotëm është zhvilluar në presidencë takimi mes dy krerëve të dy shteteve, presidentit gjerman Frank Walter Steinmeier…
  Dy përfaqësues të lartë të PD-së, Ervin Minarolli dhe Çlirim Gjata i janë përgjigjur sot një ftese të Drejtorit…
  Deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi ka folur për protestën e parashikuar me 6 dhjetor në Tiranë.4/07:55 Kryemadhi…
    Nuk e kuptoj pse gazetarë e politikanë të opozitës , përpiqen të japin argumenta për të vertetuar që…
  Biznesmeni Amant Josifi, i cili ka punuar për një kohë të gjatë edhe si këshilltar në Ministrinë e Mbrojtjes…
  Ilir Meta, Kryetari i Partisë së Lirisë, e ka dënuar me ashpërsi, sulmin e përsëritur të qeverisë ndaj bizneseve…

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...