Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari nga Durrësi, i cili shkruan se Vangjush Dako ka emëruar në disa…
Një skandal që vetëm ministrat e Edi Ramës mund ta bëjnë ka ndodhur në Ballsh. Skandalin e ka denoncuar ish-kryeministri…
Është mbledhur ditën e sotme grupi parlamentar i PD-së, ku ka marrë disa vendime të rëndësishme. Burime të gazeta 55…
Kryetari i Komisionit të Çështjeve të BE-së në Bundestagun gjerman Gunther Krichbaum ka ngjallur sërish debate në Tiranë pas deklaratës…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme një video, ku duket qartë sesi shteti i rilindësve u ka vënë…
Nëse je mjek, kontabilist, dentist, arkitekt apo inxhinier dhe i ofron këto shërbime përmes një subjekti tregtar, nga 1 prilli…
Më shumë se 40% e popullsisë shqiptare ka emigruar. Në këtë përfundim ka arritur Banka Botërore, në Raportin e Rregullt…
Deputeti i PS-së Sadri Abazi duket se nuk është vetëm i korruptuar por edhe i paaftë. Kur ka kandiduar për…
Një tjetër komisioner i strukturës që do të realizojë kontrollin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, është në shkelje të plotë të…
I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, Sekretari i Burimeve Njerëzore në PD, Fatbardh Kadilli ka folur për mbledhjen e…
Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel, deklaroi se vendi i tij nuk ka një vendim zyrtar për një “Po” ose “Jo”…
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka njoftuar përfundimin e aksionit disa mujor për mbjelljen e pemëve në Tiranë.…

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...