Gjatë diskutimit në Parlament për marrëveshjen me BE-në, opozita ka kërkuar që i pranishëm në Kuvend të jetë ministri i…
Erion Veliaj kryetari i drejtorëve ‘5D’, i kapur në korrupsion me bashkëpunëtorët e tij më të afërt, po tenton të…
Në pamjet e siguruara nga Syri TV duket momenti i dhunës së ushtruar nga policia ndaj të zgjedhurve lokalë ne protestën…
Aktori i madh Mehdi Malkaj, pjesëmarrës në protestën e sotme ku kërkohet dorëheqja e kryebashkiuat Veliaj, mori fjalën e tij, ku…
Këshilltarja e opozitës, Ilda Zhulali ka akuzuar kryebashkiakun Erion Veliaj se ka kaluar në 100% korruptim me anë të vjedhjes…
Tensionohet situata përpara Bashkisë së Tiranës. Qytetarët kanë hedhur tymuese dhe kanë tentuar të futen brenda.     Ata po tentojnë…
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Flamur Noka në një deklratë për mediat ka thënë se arrestimi i Ervin Muçës…
Detaje të reja zbardhen nga skandali me drejtorin e Teknologjisë dhe Informacionit në Policinë e Shtetit Ervin Muça ndaj të…
Erjon Veliaj njihet ndryshe si politikani i fasadës, propagandës e shoë mediatik. Në shumicën e rasteve shfaqet duke propaganduar, ndërkohë…
Kryetari i opozitës, Sali Berisha, uroi shqiptarët me rastin e ditës së Fitër Bajramit. MESAZHI I PLOTË    Gëzuar Fitër…
Pas zvarritjes së çështjes nga mazhoranca socialiste për më shumë se 1 vit, Partia Demokratike ka dorëzuar në Kuvend raportin…
    Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përcjellë mesazhin e tij të urimit për Fitër Bajram. Në…

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...