Në sallën e gjyqit, ku u paraqit për të pranuar fajësinë me marrëveshje me prokurorët amerikanë, Charles McGonigal ka…
Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetin e tij Facebook, shkruan se kryeministri Edi Rama është mbajtur 90 minuta…
Pranimi i fajit përpara një gjykate në Uashington, nga ish-agjenti i FBI, Charles McGonigal, është si ajo historia e gotës…
Ish-agjenti i lartë i FBI-së, Charles McGonigal, pranoi fajin për dosjen shqiptare në Uashington, duke fituar kështu mundësinë që të…
U deshën vetëm pak muaj që Charles McGonigal të kthente Lulzim Bashën në një peng të plotë të Edi Ramës.…
Pranimi i fajit nga Charles McGonigal për dosjen shqiptare është kryelajm në mediat amerikane.   Rrjeti i njohur televiziv, CNN,…
Stafi i ngushtë i kryeministrit Edi Rama, pas dështimit për foton ceremoniale me presidentin amerikan, Joe Biden, të enjten në…
Gazetat më të mëdha amerikane po i bëjnë jehonë faktit që ish-agjenti i lartë i FBI-së, Charles McGonigal, pranoi fajin…
Mediat amerikane kanë publikuar marrëveshjen e arritur nga avokatët e Charles McGonigal me prokurorët e Departamentit të Drejtësisë në SHBA.…
Para pak ditësh, Kongresi amerikan vendosi të zgjerojë hetimet për dosjen shqiptare të McGonigal, duke kërkuar më shumë informacion nga…
Rrjeti që Charles McGonigal kishte ngritur në Shqipëri përfshinte disa agjentë të FBI-së. Një prej tyre ishte Lou Bladel, që…
Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi pasi ish-agjenti i lartë i FBI-së, Charles McGonigal, pranoi fajin për dosjen shqiptare. Në këmbim të…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...