Më 24 korrik 2015, ambasadori i SHBA-ve në Tiranë Donald Lu, i ka dërguar Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë Adriatik…
Ditën e nesërme do të jetë gjyqi ndaj 11 kuksianëve që janë arrestuar lidhur me protestën kundër vendosjes së takës…
Duke komentuar lajmin e dhënies së rekomandimit nga Komisioni Evropian për hapjen e negociatave me Shqipërinë, analisti Fatos Lubonja tha…
 Analisti Fatos Lubonja ka komentuar rekomandimin e KE për çeljen e negociatave si dhe arsyet se pse e quan raportin…
Çelja e negociatave për Shqipërinë po mbahet peng nga skepticizmi i disa vendeve anëtare të Bashkimit Europian. Gjermania ka shprehur…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme një video të një qytetari, i cili ka filmuar disa punonjës të…
Kamera dhe mikrofoni i Fax News ishte sot në shtëpinë e njërit prej protestuesve kuksianë të arrestuar e të lënë…
Kreu i Bashkisë Erion Veliaj, prej një viti ka nisur një fushatë për mbjelljen e pemëve, fushatë kjo që edhe…
Paraditen e së enjtes rreth 300 banorë të Kukësit dhe përfaqësues të shoqërisë civile kërkuan lirimin e 11 qytetarëve që…
Në rreshtat e fundit të sallës së Parlamentit, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u ul duke regjistruar emrin, më shumë…
Sokol Nano, i biri i ish-kryeministrit Fatos Nano është emëruar drejtor nga Edi Rama. Edhe pse flitej për një mardhënie…
Shqetësimi për shqiptarët që kërkojnë azil në Belgjikë i është shprehur sot organeve shqiptare nga sekretari belg i shtetit për…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...