Numërohet kutia e parë në Tiranë.  Kryeson Belind Këlliçi që ka marrë 96 vota, ndërsa Erion Veliaj ka 92 vota. …
Janë numëruar 5 nga 27 kutitë e bashkisë së Memaliajt. Sipas rezultateve paraprake, kryeson kandidati i "Bashkë Fitojmë", Albert Malaj…
      Kryetari i PD, Sali Berisha denoncoi manipulimin elektoral nga qeveria në tre bashkitë ku u votua elektronikisht. …
      Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kamzës, Arjan Hoxha ka denoncuar deformimin e zgjedhjeve…
Ndërkohë që procesi zgjedhor po shfaq probleme të shumta, Enkelejd Alibeaj jo vetëm që nuk gjeti komisionerë, por edhe ata…
  Kryetari demokrat, Sali Berisha, doli në një konferencë për shtyp për të falënderuar qytetarët që kanë votuar, por edhe…
I shoqëruar nga bashkëshortja Monika Kryemadhi dhe tre fëmijët, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka votuar në Qendrën…
Kryetari demokrat, Sali Berisha, postoi disa foto me familjen e tij pasi morën pjesë së bashku në votime. Bashke me…
Kryetari demokrat, Sali Berisha, foli për mediat pasi edhe ai hasi probleme gjatë votimit me pajisjen e identifikimit. “Ka disa…
Nënkryetari demokrat, Oerd Bylykbashi, denoncoi nga Durrësi një skandal me drejtorët e Partisë Socialistë. Ai i bëri thirrje KQZ-së dhe…
Ndonëse votimi duhet të kishte nisur në orën 07:00, sipas Kodit Zgjedhor, probleme në Qendrën e Votimit, e vendosur në…
Deputeti i PD, Tritan Shehu, ka ngritur zërin sot lidhur me një fenomen sabotues të procesit të votimit: mosfunksionimi i…

Lajmet e fundit

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Politikë

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Sa herë kujton Pogradecin gjithkujt i vjen ndërmend qyteti i bukur buzë liqenit, ku natyra ka krijuar një nga “perlat” e saj. Ky është vendi ku bluja e përhershme e...

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

Politikë

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

  Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, ka ndarë mnë rrejtin e tij social Facebook, disa momente krah nxënësve të shkollës Ali Laçej në këndin e ri sportiv. Spahia shkruan ndër të tjera...