Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi në Kuvend sot se mazhoranca po mban peng persona nga opozita, për të votuar ligjin…
Në kulmin e debateve në Kuvend midis Grupit Parlamentar të PD me N/kryetaren e Kuvendit, Ermonela Felaj, e cila nuk…
Kryetari i opozitës, Sali Berisha, deklaroi në parlament se PS po përpiqet të emërojë opozitën në Kuvend.   “Siç e…
Deputeti i PD, Gazmend Bardhi, është detyruar ta nisë me debat edhe seancën e sotme parlamentare me drejtuesen e Kuvendit,…
Gazetari amerikan dhe njëkohësisht eksperti i inteligjencës, John Schindler, ishte i ftuari i mbrëmjes i gazetares Armela Ferko në edicionin…
Një i punësuar me pagë ë Shqipëri mesatarisht punoi 43.7 orë në javë në vitin 2022, nga 43.3 orë vitin…
Gazetari amerikan dhe njëkohësisht eksperti i inteligjencës, John Schindler, ishte i ftuari i mbrëmjes i gazetares Armela Ferko në edicionin…
Gazetari i njohur amerikan, John Schindler, që e ka ndjekur nga afër aferën McGonigal me shkrimet e tij në gazetën…
Shefi Organizativ i PD-së, Klevis Balliu foli për aferën rreth 2 miliardë euro, të kryer nga Amant Josifi me call…
Në 7 Gusht të këtij viti, Rei Meta, djali i anëtares së Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Nurihan Seiti (Metaj)…
Kryetari i Komisionit Juridik të Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA ka kërkuar dje nga organet ekzekutive dorëzimin në këtë Komision…
Gjatë ditës së sotme ishte thirrur mbledhja e konferencës së Kryetarëve te grupeve parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë.   Ndërkohë…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...