Banorët e Laprakës që preken nga projekti i Unazës së Madhe janë ngritur sërish në protestë pas nisjes së…
‘Shqipëria konsiderohet si një nga vendet më të korruptuara në Europë’- kështu shkruhet në artikullin e ‘The Conversation‘. Në këtë…
Katër vjet pas tërmetit të 26 nëntorit, dhjetëra familje janë ende në konflikte gjyqësore me bashkinë e Tiranës, ndërsa qindra…
  Socialistët duket se janë gati t’ia japin të drejtën e përfaqësimit në parlament deputetëve të Lulzim Bashës, por Gazment…
Diplomati Agim Nesho, N/Kryetar i Partisë së Lirisë, në vazhdën zhvillimeve të bujshme të dosjes McGonigal në SHBA gjykon se…
Mediat amerikane vazhdojnë t’i bëjnë jehonë faktit se Kongresi amerikan po kërkon llogari për aferën Rama-McGonigal. Gazeta amerikane, ‘Washington Examiner’…
Gazeta e madhe amerikane, ‘Washington Examiner’ shkruan sot se Kongresi amerikan më në fund po kërkon llogari për mega-skandalin e…
Përbuzja dhe poshtërimi me të cilën bashkia e Tiranës po i pret studentët edhe këtë vit akademik është shpalosur gjërësisht…
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një dalje për mediat u ndal te zhvlerësimi i euros dhe pasojat…
Zëri i Amerikës   Komisioni Juridik i Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin e Shteteve të Bashkuara po shpreh shqetësimin për…
Ndërtimi i objektit “Godina e Teatrit Kombëtar“ është tenderi më i kushtueshëm për vitin 2022 nga të gjitha tenderimet e mbajtura nga…
Në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së që u mblodh sot në Kukës, u mor vendim për ngritjen dhe rikonceptimin…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...