Kryetari i opozitës shqiptare, Sali Berisha, publikoi një mesazh me rastin e fitores së partisë së djathtë VMRO në votimet…
Fshehu shkarkimin nga detyra dhe dëbimin nga Greqia, prokuroria përgatit letër-porosinë për gjyqtaren e posaçme   Ndërkohë që Prokuroria e…
Sot, më 9 maj 2024, mbushen 74 vite nga dita kur Robert Shuman bëri deklaratën e famshme për krijimin e…
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pas fitores së VMRO në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare në Maqedoninë…
E krijuar 4 vite më parë, Tirana DC, një kompani ndërtimi në pronësi të bashkisë Tiranë, nuk ka lidhur ende…
Në Athinë vazhdojnë ende kërkimet për të gjetur një hapësirë për tubimin e kryeministrit Edi Rama me diasporën shqiptare të…
  Nga Julian Hoxhaj  Tre janë skemat më të zakonshme që përdoren sot në Shqipëri, por edhe në mbarë Europën,…
Argita Malltezi ishte e ftuar mbrëmjen e kësaj të mërkure në emisionin “Ora e Betit” te moderatores Beti Njuma në…
Lideri i opozitës Sali Berisha deklaroi se java që vjen është vendimtare për betejën vendimtare ndaj Erion Veliajt.   Gjatë…
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje Edi Ramës që të anulojë vizitën e tij për takimet…
Argita Malltezi, vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe bashkëshortja e Jamarbër Malltezit, të dy në arrest shtëpie të caktuar nga…
Lideri i opozitës Sali Berisha përmes një shkrimi të publikuar në faqen zyrtare të Facebook ka dënuar me ashpërsi ndërhyrjen e…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...