×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Pushuesit në plazhin e Durrësit janë shtuar dhe temperaturat e larta u kanë afruar mundësi për të hyrë në det.…
Nuk kanë të sosur ngjarjet e rëndë në vendin tonë, ku thuajse çdo ditë ndodh nga vetëvarje. Nga kushtet e…
Një 26- vjeçar shkodran i identifikuar si Pavlin Kacoli, banues në fshatin Ganjollë, ka tentuar të kalojë lëndë narkotike në…
Policia Rrugore në kuadër të masave për mbarëvajtjen e sigurisë në rrugë ka ushtruar gjatë natës kontrolle në autostradën Tiranë-Durrës.…
Të tjera detaje janë zbuluar nga policia lidhur me shpërthimin e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Fier, shtetasi Ervin Memo…
Në orët e para të ditës së diel ka ndodhur një aksident me një të vdekur në fshatin Grabian të…
Dy shtetas shqiptarë, një burrë e një grua, me moshë përkatësisht 43 dhe 37 vjeç, janë arrestuar në afërsi të…
Prokuroria e Tiranës ka nisur zyrtarisht hetimet për menaxherët shqiptarë të kompanisë “Gulf”, duke shpallur në kërkim policor menaxherin kryesor,…
Pesë persona kanë mbetur të bllokuar në malin e Tomorit ne Berat dhe kanë kërkuar ndihmë nga ajri. Ministria e…
Mosmarrja e informacioneve të sakta për plotësimin e formularëve të Vettingut ka krijuar kaos në radhët e policisë së Shtetit.…
Prokuroria e Elbasanit ka nisur hetimet një rafineri nafte në fshatin Balldren. Subjekti ka shkarkuar mbetjet toksike në natyre gjatë…
Zbatimi i reformës në drejtësi ka sjellë neglizhencë në radhët e prokurorëve të Krimeve të Rënda. Në raportin për vitin…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...