Dy të rinj kanë mbetur të plagosur rëndë pasi janë përplasur me motor me murin rrethues të një banese. Ngjarja…
I dyshuar si trafikant droge, një polic i komisariatit nr.2 është shpallur këtë të premte në kërkim nga policia e…
Policia e Tiranës ka konfirmuar zyrtarisht lajmin e ditës së djeshme  se Kastriot Gjuzi është kapur në kufirin jeshil nga…
Një aksident tragjik ka ndodhur paraditen e të premtes në Tropojë, ku një 64-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e përplasjes…
Një 43-vjeçar është arrestuar nga policia pasi ka kanosur me thikë mjekun e spitalit të Gramshit. Autori i kanosjes është…
Një automjet është përfshirë nga flakët gjatë orëve të para të mëngjesit të së premtes, në qytetin e Durrësit. Mjeti…
Kamera dhe mikrofoni i Fax News ishte sot në shtëpinë e njërit prej protestuesve kuksianë të arrestuar e të lënë…
Një zjarr ka përfshirë ashensorin e një pallati në zonën e ‘Myslym Shyrit’ në Tiranë. Gazetarja Dorjana Bezati raportoi për…
Edhe pse para tre javësh qindra kuksianë dolën në protestë dhe prishën sportelet ku do të bëhej pagesa për rrugën…
Vdekja e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj në landfillin e Sharrës në verën e vitit 2016, tronditi mbarë opinionin publik, ndërsa…
Rezultatet e ADN-së për fëmijën e lindur nga 15-vjeçarja Xh. Biba, e cila akuzoi bashkëfshatarin e saj se e kishte…
Nga Interpol Tirana u krye ditën e sotme ekstradimi nga Greqi drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar në kërkim ndërkombëtar…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...