Itali/ Policia plagos 42- vjeçarin shqiptar, në arrati me makinën e vjedhur

Tuesday, 03 Prill 2018 11:41

Një 42-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur nga efektivët e policisë italiane. Kjo e fundit ishte vënë në ndjekjen e tij dhe dy të tjerëve pasi dyshoheshin të kishin vjedhur bjë automjet

Mediat italiane raportojnë se tre të dyshuarit kur kanë pikasur patrullën e policisë kanë lënë automjetin e vjedhur dhe kanë tentuar të arratisen duke u larguar në këmbë.

Në pamundësi të ndjekjes së tyre me makinë, edhe efektivët italianë janë vënë në ndjekje të tyre në këmbë. Pikërisht në këtë moment ka ndodhur edhe plagosja aksidentale e shqiptarit.

Sipas mediave italiane, gjatë ndjekjes një polic italian është rrëzuar dhe ka shkrepur padashje armën, e cila ka plagosur 42 vjeçarin shqiptar.

Raportohet se, 42-vjeçari shqiptar është shtruar në spitalin e qytetit të Salernos, ku ndodhet në gjendje kritike për jetën.

 

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 11:46
Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...