Apeli në SYRI: 3 orë të bllokuar në Qafë Murriz, jemi me fëmijë të vegjël, asnjë borëpastruese

Saturday, 25 November 2023 21:33

Reshjet e sotme të borës, edhe pse të paralajmëruara e kanë gjetur shtetin shqiptar të shkrehur. Të mësuar me dimra të butë, qeveria shqiptare as nuk e kishte vënë ujin në zjarr që të ndërmerrte masa për të zhbllokuar rrugë.

Mijëra qytetarë janë bllokuar gjatë ditës së sotme në rrugë të ndryshme të vendit, por kryesisht në veri dhe verilindje të Shqipërisë reshjet e dëborës kanë qenë intensive.

Një qytetare ka denoncuar në SYRI.net, duke apeluar që të ju shkohet në ndihmë pasi dhjetëra makina janë bllokuar në Qafën e Murrizit në rrugën e Arbrit dhe askush nuk u ka shkuar në ndihmë.

‘Jemi të bllokuar prej më shumë se 3 orësh në Qafë Murriz. Jemi me fëmijë të vegjël në makinë dhe asnjë borëpastruese nuk duket që të vijë të hapë rrugën’, shkruan në apelin e saj në SYRI.net, denoncuesja e situatës së rëndë që është në zonën e Rrugës së Arbrit, që bllokohet kur bie një vesë shiu, e jo më nga reshjet e dëborës.

 
 

Apelojmë shtetin dhe firmën që ka marrë përsipër mirëmbajtjen e kësaj rruge, të shkojë në ndihmë të qytetarëve.

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...