×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Policia ka arrestuan në flagrancë dy persona teksa po i shisnin njëri-tjetrit kanabis. Blendi Stankaj, 46 vjeç dhe Reid Kisha,…
Në disa qytete të vendit tregtarët kanë ulur qepenat. Për dy orë me radhë, ata protestojnë kundër TVSH-së. Kjo për…
Në mbledhjen e zhvilluar të mërkurën, Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë miratoi Deklaratën dhe Raportit të Stabilitetit Financiar për…
Qeni i shtëpisë, i racës Staffordshire-Terrier me emrin “Chico” ka jetuar tetë vite së bashku me Lezime K. 52 vjeçe dhe…
Një konflikt me armë zjarri ka ndodhur në Fushë- Krujë, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur dy vëllezër. Shkak…
Protesta vazhdon edhe në Milot. Qytetarët vazhdojnë protestën për taksën e rrugës së Kombit. Ashtu si edhe në Elbasan ata…
Gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha, është cilësuar në vendimin e këtij mëngjesi nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimeve si…
Shembet sërish rruga që lidh zonën e parë me zonën D të minierës në Bulqizë. Fatmirësisht nuk ka pasur të…
Krimi në familje godet sërish. Këtë herë ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Borje të Kukësit, ku burri ka…
DEKLARATË E POLICISË SË SHTETIT PËR PROTESTËN E SË ENJTES   Siç është bërë e njohur në media, disa parti…
Rritja ekonomike e Shqipërisë në 2017, sipas të dhënave paraprake të publikuara sot nga Instituti shqiptar i Statistikave, ka qenë…
Policia arrestoi sot një 22-vjeçar në Kurbin, pasi në makinë iu gjetën rreth 140 gramë kokainë. Jurgen Sokoli u arrestua në…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...