×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Vijon tashmë për ditësh protesta e qindra qytetarëve para Drejtorisë së Policisë në Tiranë. Protestuesit kanë bllokuar rrugën duke paralizuar…
Një 53- vjeçar është arrestuar sot në flagrancë nga Policia e Beratit për armëmbajtje pa leje. Mësohet se arrestimi i…
Një 42-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur nga efektivët e policisë italiane. Kjo e fundit ishte vënë në ndjekjen e…
Gjykata e Kukësit nëpërmjet një njoftimi për mediat ka bërë me dije se seanca për të arrestuarit e protestës kundër…
Një 14-vjeçar ka tentuar t’i japë fund jetës, duke varur veten me litar në banesën e tij. Ngjarja ka ndodhur…
Parku i Liqenit është kthyer tashmë në një destinacion shumë të pëlqyer për qytetarët e Tiranës falë investimeve të kryera.…
Policia ka arrestuar ditën e djeshme fatorinon e autobusit urban të linjës Tiranë-Vorë, pasi ky i fundit së bashku me…
Pas tre ditësh protestë para Drejtorisë së policisë Tiranë, sot pritet vendimi i Gjykatës për 23 personat e arrestuar. Protesta…
Një histori inspiruese dhe e bukur si ajo e Jamabërit … Jamarbër Hoxha, sot 7 vjeç është fëmijë me probleme…
Kontrolli i Lartë i Shtetit ka arritur në konkluzionin se gjatë vitit 2017, janë vjedhur 826 milionë euro, ku përfshihen…
Mëngjesin e së hënës lagjja “Kushtrimi” në qytetin e Vlorës është zgjuar në panik nga alarmi për një granatë dore.…
 Ndërkohë që Tirana dhe Kukësi ziejnë nga protestat, kryeministri vazhdon axhendën e vet. Ai,  me anë të një statusi në…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...