Instagrami sjell një risi të re

E Enjte, 21 November 2019 17:34

Të njëjtën foto e postojmë në Facebook, Tëitter, WhatsApp apo Instagram. Madje tek kjo e fundit e postojmë disa herë; në Story dhe Feed sepse siç e thamë, DUHET.

Ju që e bëni shpesh këtë, duhet ta dini “hilen” e Instastory-it. Foton që sapo postuat aty, mund ta bëni post sa hap e mbyll sytë direkt nga Instastory. Gjithçka duhet të bëni është të shkoni tek fotoja dhe të klikoni “more”. Më tej, selektoni opsionin “share as post”. Kaq ishte. Po kaq e thjesht është të postosh një foto nga profili në Story, por besojmë se me këtë opsion jeni bërë familjarë mjaftueshëm.

Siç mund ta dini, ndryshimi i vetëm është afati kohor. Fotot në Story do të qëndrojnë vetëm 24 orë, ndërsa në profil, përjetësisht (derisa ju t’i fshini). Tani që Instagram-i po teston “fshehjen e pëlqimeve”, postimet në Feed do të marrin thuajse të njëjtën vlerë që kanë në Story. Askush s’mund ta shohë kush ju bën “like”,

Deri tani, njerëzit s’e kanë pëlqyer fare një vendim si ky, por të shohim çfarë do të vendosë Instagram-i në vijim.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...