1980/Si u shua zjarri në Kuvendin Popullor

Hënë, 31 Janar 2022 19:15

Në vitin 1980 ra zjarr në sallën e Kuvendit Popullor. Nënoficeri përgjegjës tregoi vigjilencë të lartë revolucionare dhe e neutralizoi menjëherë zjarrin në mënyrë krejt novatore dhe krijuese. Veprimi racional i nënoficerit trim u mor si shembull nga gjithë efektivët e reparteve e nënreparteve të ushtrisë e MPB-së, të cilët kurrë nuk u nisnin në shërbim pa pirë ujë me tepri. Midis të tjerash, në raportin përkatës, thuhet:

“Ka patur dy herë rënie zjarri në sallën e Kuvendit Popullor nga korrenti. Një herë ishte lënë llamba e ndriçimit të tavanit mbi një tra pishe e cila e kishte djegur atë dhe ishte e futur e tëra në dru. Këtë e diktoi një nënoficer, i cili e fiku me urinën e tij”

Më shumë në këtë kategori « Faik Konica "Pasuria" e dy të dënuarve »
Login to post comments

Lajmet e fundit

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Politikë

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Kandidati i dale nga primaret qe do te perfaqesoje PD per Bashkine e Vores Indrit Hoxha ka dale me nje thirrje ne rrjetet sociale ku fton qytetaret e Vores dhe te...

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Politikë

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi dje se agjenti i diskredituar i FBI, Charles McGonigal ka zhvilluar takime edhe në SPAK. “Këtu McGonigal është përdorur nga Edi Rama për qëllime nga më...

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Politikë

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “BalkanWeb” dëshminë e plotë të pastrueses, e...