Deputetë shqiptarë në Pallatin Mbretëror

Diel, 10 Prill 2022 18:25
Në këtë foto të vitit 1937 është një përfaqësi deputetësh. Me përjashtim të dy prej tyre afër derës së godinës, të tjerët janë identifikuar si më poshtë:
-Rreshti i parë: Sali Vuçiterni, Fiqri Rusi (kujdestar i Parlamentit)), Fejzi Alizoti, Pandeli Evangjeli (kryetari i Parlamentit), Shefqet Vërlaci, Hiqmet Delvina (nënkryetar i Parlamentit), Ejell Serreqi (sekretar i Parlamentit), Abdurrahman Dibra, Vasil Avrami.
-Rreshti i dytë: Thoma Orolloga, Ahmet Resuli, Ismet Kryeziu, Mihal Kaso, Rexhep Jella.
-Rreshti i tretë: Sabri Kaltanji, Simon Simonidhi, Said Toptani
Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...