Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të udhëtojë në Bruksel sot dhe do të qëndrojë deri më 29 nëntor…
Maya Regev është bashkuar me familjen e saj pasi u mor peng nga Hamasi në festivalin muzikor Supernova në jug…
Një zyrtar i lartë i Hamasit tha për BBC se është bërë një vonesë për lirimin e pengjeve këtë mbrëmje…
Imazhet e postuara në rrjetet sociale janë tronditëse po aq dhe prekëse të pengjeve të liruara nga Hamasi që janë…
BILD Tërmet politik në Holandë!Partia PVV e populistit të djathtë, Geert Wilders, doli si forca më e fortë në zgjedhjet…
Nga Zak Garner-Purkis, DAILY EXPRESS Paratë e thata, të fituara nga tregtarët londinezë të drogës, po deformojnë ekonominë shqiptare dhe…
Perëndimi duhet të heqë sanksionet ndaj Kosovës, por duhet të heqë dorë edhe nga diçka tjetër: “Qasja e qendërzuar ndaj Beogradit”. Kështu…
Shtëpia e Bardhë shpreson se lirimi i pengjeve mund të fillojë herët të premten, me zëdhënësen e saj që theksoi…
BBC Kombi i vogël i Katarit, i pozicionuar në një gadishull në Gjirin Persik, dikur ishte një nga vendet më…
Përplasja shqetësuese midis Kosovës dhe Serbisë i detyrohet pjesërisht Perëndimit që ka pasur fokusin në moslejimin e acarimit të Beogradit…
Ambasadori gjerman në Tiranë, Karl Bergner, ka reaguar për zhvillimet e fundit në Kuvend, ku seanca e fundit u zhvillua…
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të martën në Shkup se Aleanca Veri-atlantike do të bëjë gjithçka për…

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...