Ukraina ka refuzuar të njohë Kosovë, por mesa duket vendi i cili po përballen me luftën ruse, ka ndryshuar…
  Kryeministri hungarez, Viktor Orban, mbajti një fjalim në një konferencë konservatorësh në Teksas, duke entuziazmuar të pranishmit. Sipas BBC,…
  Departamenti amerikan i Shtetit ka miratuar shitjen e mundshme të raketave mbrojtëse të tipit “THAAD” për Emiratet e Bashkuara…
  Qeveria Draghi po largohet, borxhet mbeten, normat e interesit po rriten dhe primi i rrezikut për obligacionet e qeverisë…
  Polemika edhe mes politikanëve serbë në lidhje me situatën e krijuar në veri të Kosovës. Kryetari i Partisë Republikane…
  Vihet në vend drejtësia. Presidenti amerikan deklaroi se një operacion amerikan kundër-terrorizmit në Afganistan, ka vrarë liderin e Al-Kaidës,…
  Zyrtari i lartë i inteligjencës amerikane nuk është shprehur aspak optimist për presidentin rus Vladimir Putin. “Putini ka ndryshuar,…
  Nënat aktiviste në SHBA janë zemëruar me termin që po përdor organizata e Sorosit, duke i etiketuar si ‘njerëz…
  Mohammed bin Salman, de facto sundimtar në Arabinë Saudite, sërish është një mysafir dhe investitor i mirëpritur në BE.…
  Kryeministri i Italisë, Mario Draghi, për herë të dytë i kërkoi presidentit Sergio Mattarella dorëheqjen. Këtë herë kërkesa e…
  Rusia ka në plan të aneksojë të tjera territore të Ukrainës në një skenar të ngjashëm me atë të…
  Komisioni Evropian ka nënshkruar të hënën më 18 korrik një marrëveshje me Azerbajxhanin për të dyfishuar importet e gazit…

Lajmet e fundit

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Politikë

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga primaret për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi është takuar me akademikun e mirënjohur Apollon Baçe. ‘Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur...

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Politikë

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë specialistë dhe punonjës të kualifikuar, që...

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

Politikë

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

  Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kurbinit, Behar Haxhiu, ka falenderuar mbështetësit dhe bashkëqytetarët për pritjen e zjarrtë që i rezervuan kryetarit të PD, Sali Berisha.  Ai shkruan...