Kreu i inteligjencës ushtarake të Ukrainës thotë se lufta me Rusinë po shkon mirë, sa mund të arrijë një…
    BILD A do jetë ky shpëtimi i politikës së sigurisë për dy vendet skandinave? Sot, presidenti i Finlandës,…
  Vladimir Putin po përgatitet për një luftë të gjatë në Ukrainë, ka paralajmëruar inteligjenca amerikane. Ky paraljamërim vjen ndërsa…
  Nga Mark Galeotti - 10/05/2022 Rusët dinë si të bëjnë parada dhe Dita e Fitores është shfaqja e shfaqjeve.…
  Vazhdon përplasja mes njeriut më të pasur në botë, Elon Musk dhe miliarderit kontrovers, George Soros. Grupet që financohen…
Nga David N.Bossie “Fox News” Siç thotë shprehja e vjetër “pulat po kthehen më në fund në shtëpi për t’u…
  Ekspertë të menaxhimit të mbetjeve dhe çështjeve mjedisore pohojnë se në Shqipëri duhet të nisë menjëherë zbatimin skema e…
  Ukrainë - Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së, Nancy Pelosi është takuar me presidentin e Ukrainës gjatë një…
  Një nga grupet që financohet prej miliarderit kontrovers, George Soros ka kërkuar zyrtarisht që të bllokohet shitja e kompanisë…
  Ish-presidenti i SHBA, Donald Trump ka zhvilluar një miting entuziast në Ohio së fundmi. Trump ka folur përpara turmës…
  Sirenat gjëmuan në të gjithë Izraelin mëngjesin e së enjtes, ndërsa vendi mbajti frymën në një ritual të përvitshëm…
  Një grup sekret, i mbështetur me miliona dollarë nga miliarderi liberal kontrovers, George Soros, po punon në prapaskenë me…

Lajmet e fundit

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Politikë

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Kandidati i dale nga primaret qe do te perfaqesoje PD per Bashkine e Vores Indrit Hoxha ka dale me nje thirrje ne rrjetet sociale ku fton qytetaret e Vores dhe te...

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Politikë

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi dje se agjenti i diskredituar i FBI, Charles McGonigal ka zhvilluar takime edhe në SPAK. “Këtu McGonigal është përdorur nga Edi Rama për qëllime nga më...

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Politikë

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “BalkanWeb” dëshminë e plotë të pastrueses, e...