Charles McGonigal, ish-agjenti i diskredituar i FBI-së, pranoi fajësinë të martën për atë që njihet si çështja ruse ndaj tij. Ai…
Nga Rachel Ehrenfeld, FOX NEWS   George Soros mbushi 93 vjeç më 12 gusht dhe nuk mendoj ndonjë mënyrë më…
Ish-këshilltari dhe bashkëpunëtori i presidentit të ShBA-ve, Donald Trump, Richard Grenell, ka folur sërish për manipulimin e zgjedhjeve presidenciale të 2020-ës…
Ish-presidenti Donald Trump mund të inditimidojë dëshmitarët duke zbuluar informacionin e klasifikuar që ka marrë nga qeveria, sipas një deklaratë të prokurorëve.…
Zyrtarët e qeverisë amerikane do të marrin pjesë në një Samit të Paqes të organizuar nga Ukraina ndërsa mikpritëse do…
Kandidatët republikanë për zgjedhjet presidenciale të vitit që vjen në SHBA, dolën për herë të parë në skenë gjatë një…
Sa herë që e djathta amerikane kritikon apo sulmon miliarderin majtist, George Soros, mediat e majta nxjerrin kartën e antisemitizmit.…
Ish-komisioneri i BE-së i Spanjës, Jose Manuel Villarejo, i akuzuar për një sërë skandalesh që përfshijnë elitën financiare dhe politike…
Presidentja e KE-së, Ursula Von der Leyn ka bërë thirrje që të merren masa për parandalimin e trafikimit të emigrantëve.…
Shumëkush e ka thënë edhe më parë, se administrata e presidentit Biden po qetëson Vuçiçin në dëm të Kosovës. Por…
Edhe rrjeti televiziv i majtë në SHBA, CNN, i bën jehonë zhvillimeve të fundit në kampin e muxhahedinëve iranianë.  …
Rrjeti më i madh televiziv amerikan, Fox News, vazhdon ta ketë argument kryesor çështjen e bastisjes së dhunshme në kampin…

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...