Familja mbretërore ka shpërndarë në Twitter njoftimin në lidhje me ndarjen nga jeta të mbretëreshës Elizabeth II.   “Mbretëresha…
  Bota u trondit sot nga një lajm i hidhur, ndarja nga jeta e mbretëreshës Elisabetë II. Mbretëresha ndërroi jetë…
  Charles u bë menjëherë Mbret pas vdekjes së nënës së tij, Mbretëreshës Elizabeth II. Si trashëgimtar i qartë që…
  Mbretëresha Elizabeth II, monarkja më jetëgjatë në Mbretërinë e Bashkuar, eshte ndare sot nga jeta në moshën 96-vjeçare, pasi…
  Donald Trump e ka quajtur presidentin Joe Biden një armik të shtetit në tubimin e tij të parë që…
  Nga Mark Galeotti, ‘Spectator’ Në udhëtimet e mia, kur ende isha i mirëpritur në Rusi, nuk pata asnjëherë ndjesinë…
  Mikhail Gorbaçov, presidenti i fundit i Bashkimit Sovjetik para shpërbërjes së tij ndërroi jetë në Moskë në moshën 91-vjeçare.…
  Mikhail Gorbachev ishte një nga figurat politike më me ndikim të shekullit të 20-të. Ai ishte në krye gjatë…
  Nga Steve Rosenberg, BBC Mikhail Gorbachev kishte nisur të modernizonte Bashkimin Sovjetik. Në kohën kur ai la detyrën, vendi…
  Nga Nick Cohen/ Supozojmë se Vladimir Putin vdes nesër, se në fund të fundit ai do të vdesë një…
  Me flokë të gjatë dhe një mjekër gri-të bardhë, Alexandër Dugin është padyshim një nga ideologët më të njohur…
  Daria Dugina, 30 vjeç, analiste politike dhe vajza e Aleksandër Dugin – i konsideruar “ideologu i Putinit” – vdiq…

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...