Familjet mbretërore edhe influencuese të modës

Premte, 16 October 2020 10:12

Familjet mbretërore janë influencuese në rrjetet sociale edhe për sa i perket veshjeve.

Mbi 10 milion ndjekës, princi i Dubai Hamdan Al Maktum (Fazza) është ndër më të ndjekur në botë, por veçanërisht më i dashur falë numrit të panumërt të pëlqimeve, aksioneve dhe komenteve.
Mbretëresha Rania e Jordanisë është gruaja e parë mbretërore në Instagram për ndjekësit më të angazhuar. Mbretëresha është gjithashtu një ikonë e stilit të vërtetë, e aftë të trondisë kërkimet online të modës: pasi postoi një foto me një bluzë me pika polka nga Off-White, kërkimet për bluzat e markës u rritën 42%.
Princi Akile i Greqisë me postimet e tij që kanë një ndjekje masive midis më të rinjve dhe jo vetëm. Mbi 428 000 ndjekës me + 4,5% rritje muaj pas muaji.

Kapelja është një nga aksesorët më të dëshiruar midis familjes mbretërore në të gjithë botën.

Pierre Casiraghi gjithmonë mban një kapelë bejsbolli gjatë stërvitjes së tij ashtu si princi i Dubait, Fazza.

Princi Harry ka veshur kapelen e tij të zakonshme ngjyrë kafe pa markë në muajt e fundit në Los Anxheles, duke çuar në një rritje prej 24% të kërkimeve për kategorinë në ”Lyst” që nga prilli.

 

Xhupat e kashmirit janë bërë një artikull thelbësor në veshjet luksoze për burra. Nga ato më të lehta tek ato më të punuara, mbretërit kanë filluar t’i veshin ato edhe për ngjarjet zyrtare të mëngjesit.

Princi William ka veshur disa xhupa kashmiri muajt e fundit. Princi Charles Philip i Suedisë kohët e fundit veshi një triko blu të lehtë dhe kërkimet për kategorinë u rritën me 34% në Suedi në ditët në vijim.

Gjatë verës, mbreti Philip i Spanjës dhe princi Harry shpesh shiheshin të veshur me këmisha prej liri. Kërkimet për bluzat prej liri janë rritur me 56% në Spanjë që nga qershori pasi mbreti Philip i veshi ato.

Që nga fillimi i vitit, ne kemi parë mbretëresha nga e gjithë bota të veshur modele të ndryshme fustanesh nga ato më zyrtare si ato të Ranias të Jordanisë deri tek ato më joformale të mbretëreshës Maxima

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...