Berisha: Vendimi i parë i kësaj force konservatore, shpallja ‘non grata’ e Sorosit

Diel, 21 November 2021 17:59

 

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka njoftuar vendimin e parë pas Kuvendit të 11 dhjetorit, ku sipas tij kjo forcë konservatore, vendimin e parë që do mari është shpallja ‘non grata’ e Georg Soros-it.

Sipas Berishës, plani i Soros ishte shkatërrimi i PD-së dhe shndërrimi i saj, kthimi në një ministri të Ramës. Dhe natyrisht këtu kishte një pengesë që ishit ju në radhë të parë dhe Sali Berisha të cili ju i besonit.

 

Berisha: Çfarë ndodhi, cili ishte plani i fundit i tij. Plani ishte shkatërrimi i PD-së dhe shndërrimi i saj, kthimi në një ministri të Ramës. Dhe natyrisht këtu kishte një pengesë që ishit ju në radhë të parë dhe Sali Berisha të cili ju i besonit.

 

Edi Rama dhe padrino i tij Soros e kishin të qartë që unë nuk do të pranoja kurrë një aleancë me PS-së, pasi ishte një gjëmë e zezë për shqiptarët dhe këtë ua bëra të qartë gjatë fushatës. Atëherë menduan të më ndëshkonin pa asnjë fakt dhe dokument. Dhe në këtë mënyrë, me peng Bashën do të mund të mirrnin çdo vendim, kundër jush, demokratëve dhe Shqipërisë.

 

Çfarë kisha unë me Sorosin. Ai është një monstër, një armik i egër i demokracisë në Shqipëri. Ai është arkitekt i monizmit të shoqërisë civile në Shqipëri. Frymëzues në shumë aspekte i narko shtetit. Ai është rigjallërimi i projekteve të Millosheviçit për të ndarë Kosovën dhe së fundmi dhe Ballkanin Soros. Prandaj unë kam kërkuar që në vitin 2017 shpalljen e tij non grata dhe tani do ti them se kjo forcë konservatore në një nga vendimet e para është shpallja e tij non grata përgjithmonë

Modifikuar më E mërkurë, 24 November 2021 09:34
Login to post comments

Lajmet e fundit

Tensionet në Veri, plagoset me sende të forta një zyrtar i policisë së Kosovës

Politikë

Tensionet në Veri, plagoset me sende të forta një zyrtar i policisë së Kosovës

Policia e Kosovës ka thënë se të mërkurën është lënduar një zyrtar policor në veri, si pasojë e sulmeve me mjete të forta. Sipas komunikatës, protestat e serbëve lokalë në komunat...

Klinika Lëvizëse “SIGAL UNIQA” më 2 dhe 3 Qershor në Elbasan/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

Politikë

Klinika Lëvizëse “SIGAL UNIQA” më 2 dhe 3 Qershor në Elbasan/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

Me qëllim promovimin e shëndetit të mirë, SIGAL UNIQA Group Austria, kompania më e madhe e sigurimeve në rajon, nën idenë e gjigandit austriak të financave dhe sigurimeve “UNIQA...

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...