Shporta me karavidhe e Bashës

Hënë, 17 Janar 2022 18:54


Zhvillimet e sotme ne Parlament per shkak t vendimeve te marra nga debuteti Basha,kapercejne tashme cdo lloj dyshimi se ky njeri ka ndonje lidhje me Partine Demokratike apo te djathten,me ceshtjet e saj,me te ardhment e Shqiperise,me misionin e veshtire te opozitarizmit.Njeriu qe nuk u be kurre lider por mbeti nje diletant i pakorrigjueshem ne politike do te mbahet mend si i ngarkuari me pune i Rilindjes per shkaterrimin e pluralizmit ne Shqiperi,se partine demokratike as nuk e shkaterron,as nuk e merr dot.
Djemeria dhe vajzeria qe ai ka mbledhur ne shoqaten Basha Bardhi,eshte nje shporte karavidhesh ku te gjithe i bashkon lajtmotivi “Te nxjerrim ndonje lek”.
Se keta te shportes qe ka ky rreth e rrotull,po ti maresh vec e vec ske as parameter intelektual,as kubature te misionarit te opozites ,por eshte nje SHPK me nje target te caktuar politiko-financiar.
Kjo shporte karavidhesh,qesharake ne piruetat e mashtrimeve,zezone per fatin e opozitarizmit dhe pluralizmit dhe nje fatkeqesi e madhe kombetare per lojen qe po luhet ne kete vend dhe ne Kosove.
Shporta me karavidhe e Bashes ka tek tuk ndonje alibi religjioze pas se ciles nuk fshihet dot lukunia e sherbetoreve,injoranteve,cupave te etura per karriere dhe disa deformacioneve te renda karakteriale qe shesin jo shqiperine e PD-ne por cfare i del perpara per ndonje cope nga ai transaksioni i Portit te Durresit.

 

Per shume arsye dhe per shume zhvillime KA MBARUAR KOHA E TE QENURIT POLITICALLY CORRECT , gjerat duhen thene ashtu sic jane sigurisht duke ja lene pjesen me te rendesishme te tyre institucioneve te specializuara. Kohe me para se te ndodhte dalja hapur e Lulzim Bashes kunder interesit kombetar te shqiptareve , po po kunder inteeesit kombetar te shqiptareve, qe para hartimit te listave po viheshin re shije te cuditshme financiare dhe politike.
Raportet e tij me te shkuaren dhe te ardhmen politike pamvaresisht ndonje "parfumi" jo vetem hollandez,do te dilnin qartazi ne driten e diellit qe nga zgjedhjet e 25 prillit e te pakten deri tani.

KA MBARUAR KOHA PER TE QENE POLITICALLY CORRECT.

Per shume mjerane qe sot jane shtuar shume ,mjerane te trurit jo te financave, nuk e kemi fjalen per zgjedhjet e 25 prillit si masaker elektorale. E kemi fjalen per shijet e listave dhe te njerezve qe ai zgjodhi si bashkepunetore te afert qe me nje veshtrim te kujdesshem per ata qe i dine mire keto ceshtje, qe nga rekrutimet e cupave te reja dhe djemve te rinj ,per tu pregatitur per kete dite sot. Me tej ,me te qarte se thjesht burimet njerezore ,situaten e kthjellon TRANSAKSIONI FINANCIAR.

KA MBARUAR KOHA PER TE QENE POLITICALLY CORRECT.

Minimalisht keto transaksione qofte edhe duke i pare pa ndonje hetim te vecante jane pasqyre reale dhe flasin shume. Armata e mjeraneve te trurit por jo te lekut eshte vene ne dispozicion te kesaj filozofie ,nje pjese duke e ditur te gjithe skenarin,pjesa tjeter jane idiote te dobishem. Sot eshte dita per te dale dhe per te luftuar me force kunder ktij estabilishmenti qe eshte kunder interesave kombetare shqiptare. Sot Lulzim Basha ka rol kryesor ne kete estabilishment pasi te qenurit ne opozite ne skenare te tille ka rrethana dhe benefite me te forta se te qenurit zyrtare kryeminister . Nuk eshte ceshtja thjesht e grupit te Kumanoves. Ai eshte thjesht nje database jo pak i rendesishem, kane kohe qe strukturat shteterore jane njoftuar lidhur me radikalet brenda ne PD. Kjo ceshtje duhet te kishte alarmuar te gjitha institucionet e nje shteti serioz, nga sherbimet e inteligjences deri tek kryeministri por jo me kot u la te derdhet gjak shqiptari . Per te gjithe mjeranet ne politike dhe ne media qofshin keta ne misionin e duhur dhe ne kohen e duhur, qofshin idiote te dobishem qe perdoren per alibi, 8 janari nuk eshte nje perplasje brenda opozites. 8 janari shenon skanerin dhe duhet te jete dita e zberthimit te qellimit te vertete te ketij njeriu per te cilin 2 miliarde euroshi i portit te Durresit perben nje nga shperblimet per misionin qe ka.

 

Sot ne intervisten e tij per gazetarin amerikan L. Todd Wood, ne emisionin e tij “Information Operation’ ,lideri demokrat Sali Berisha deklaroi se "... Më pas u zhvillua referendumi më i madh që kemi pasur ndonjëherë ku votuan anëtarët e partisë. Më shumë se 90% e tyre votuan për të larguar kryetarin, por kryetari nuk e pranoi rezultatin e votimit. Nuk pranoi që ai nuk është më kryetar. Ai mblodhi mercenarë, vrasës të njohur, trafikantë droge, fondamentalistë nga ‘Vëllazëria Myslimane".

Po flet me pergjegjesi te plote jo vetem ish presidenti dhe ish kryeministri i vendit , por po flet politikani i vetem qe ka artikuluar shprehjen :" Flamuri shqiptareve eshte flamuri krishterimit" . Kete e ka deklaruar ne emisionin Opinion te Z.Fevziu vite me pare dhe jemi te sigurte qe gazetari i nderuar e ka insertin. Po flet njeri me i informuar sot jo vetem ne Shqiperi dhe Ballkan dhe kete e dine te gjithe . Ne politike nuk ka rastesi . Dyshja Rama-Basha nuk jane te rastesishem si gjetje e establishmentit. Grupi qe i qendron afer Lulzim Bashes perpos orekseve financiare ka shije te atilla qe perben objekt te rendesishem per institucionet e specializuara .

Askush nuk e mbulon dot tashme kete mision . Le ti ndezin 100 fish mjeranet e ketij estabilishmenti ne media.

KA MBARUAR KOHA PER TE QENE POLITICALLY CORRECT.

Lulzim Basha dhe shporta e tij e karavidheve po lozin nje rol pertej kubatures se ngushte te trrurit qe kane dhe te peshes reale te tyre . Sigurisht qe sherbimin mund ta kryesh me zell kur ai te perkthehet ne monedha edhe me te medha se transaksioni i portit te Durresit, por nje objekt shume interesant di te perbejne ne te ardhmen pjestare te shportes se tij te karavidheve. Duke qene koshiente dhe shume te bindur mbi thesarin e jashtezakonshem shqiptar te bashkjeteses fetare jane shije dhe misionet e vecanta ato qe duan ta trondisin kete thesar, por qe magnituda te tilla jane shume te forta dhe me pasoja qe nuk i mban dot me grupin e Kumanoves .

Ky ta gezoje vllazerine myslimane se me pd dhe te ardhmen e saj nuk ka me pune

Modifikuar më Tuesday, 18 Janar 2022 13:58
Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...