Berisha: Fitorja e partive simotra të PD, përcaktuese për të ardhmen e BE dhe Shqipërisë!

E mërkurë, 12 June 2024 13:59
 
 
 
 

Kryetari i Partisë Demokratike, lideri i opozitës Sali Berisha, e ka përshëndetur sot fitoren e partive të qendrës së djathtë në zgjedhjet për Parlamentin Evropian, zgjedhje që u zhvilluan në 27 vende të bllokut nga data 6-9 qershor 2024.

Në mesazhin e publikuar sot në Fb, tek njofton mbështetësit e tij në rrjetet sociale, Berisha shprehet:  

 

“EPP përsëri në timonin e BE! Në zgjedhjet për Parlamentin Europian, qytetarët e vendeve anëtare të BE, votuan me shumicë partitë e qendrës së djathtë duke i rikonfirmuar grupit të PPE rolin udhëheqës të BE, Parlamentit dhe institucioneve të tjera të BE.

Në emër të Partisë Demokratike uroj partitë simotra, udhëheqjen e tyre për këtë fitore të merituar me rëndësi përcaktuese për të ardhmen e BE, por edhe të Shqipërisë në BE,” përfundon mesazhi.

Modifikuar më E mërkurë, 12 June 2024 14:07
Login to post comments

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...