Nga INA 8 vjet më parë, në prill të vitit 2016, një grup gazetarësh nga Shqipëria vizituan Milanon, për t’u njohur…
  Nga Dom Gjergj Meta:   Mendoj për mëngjesin e asaj dite, kur ai djalë ka dalë nga shtëpia duke e…
  Ka degraduar në sherr me grushta mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës këtë të hënë pasdite, kur këshilltari i…
Nga Klevis Balliu: Atentati ndaj presidentit Donald Trump është një ngjarje e tmerrshme dhe e frikshme për mbarë botën e…
  Nga Kim Mehmeti:   Thonë se është pakësuar numri i shqiptarëve kosovarë që sivjet pushojnë në Shqipëri. Andaj edhe pyetjet…
  Gjykata Kushtetuese u duk sikur mori më në fund një vendim kundër rilindjes, por e gjitha është në fakt…
  Nga Victor Ciatacu, ROMANIA TV Do t'ju prezantojmë nëntë hetime tronditëse nga saga 'Coldea' dhe lidhjet me mafian shqiptare. Si hyn…
  Disa ditë më parë, një gjykatës i Apelit të Gjykatës së Posaçme ka guxuar të bëjë bashkë disa fakte dhe…
  Ilir Beqaj u arrestua mëngjesin e kësaj të enjteje të 4 Korrikut, ditë që përkon jo vetëm me festën…
Kur trokiti në dyert e SPAK-ut për denoncimin që kishte bërë dy vite më parë, Pal Trashaj e kishte në…
    NGA PROF. DR. EDMOND PANARITI  Forumi “Sfidat aktuale dhe të ardhshme politike të Ballkanit Perëndimor” u mbajt në Tiranë…
  Nga Boldnews.al Pas një kalvari të gjatë pritjesh e betejash për drejtësi, 63-vjeçari nga Lezha, Pal Trashaj, sfidoi drejtësinë…

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...