Pak orë para festës së titullit,Meta ngre dy gishtat me bluzën e Tiranës: E meritonte! Sot shëndeti është më i rëndësishëm se çdo gjë…

E mërkurë, 29 July 2020 16:01

 

Presidenti Ilir Meta pak orë para se Tirana të jetë zyrtarisht kampione e Superligës së Shqipërisë ka pozuar me fanellën bardh e blu.

Meta thotë se Tirana e meritonte këtë sukses në 100- vjetorin e kryeqytetit dhe nxjerr edhe një listë të legjendave të ekipit të cilëve u dedikon këtë sukses.

Por Presidenti thotë se sot më e rëndësishme se çdo gjë është shëndeti dhe jeta prandaj duhet të respektohen të gjitha udhëzimet për maskën dhe distanizimin fizik.

Në stadium Tirana nuk do të ketë fatin ta festojë ngritjen e Kupës me tifozët pasi autoritetet nuk e lejojnë diçka të tillë në kuadër të masave ndaj COVID-19. Festën do e zhvillojnë vetëm lojtarët dhe stafi.

 

STATUSI NGA ILIR META
Edhe pak orë për t’iu bashkuar festës bardhë e blu! ⚪🔵
E meritonte Tirona🏆⚪🔵 të rikthehej fuqishëm në këtë 100-vjetor të kryeqytetit!
Ky sukses është edhe në nderim të:
Selman Stërmasi
Riza Lushta
Naim Kryeziu
Myslym Alla
Enver Shehu
Niko Xhaçka
Skënder Hyka
Petrit Dibra
Skënder Hodja
Fatmir Frashëri
Luigj Bytyçi
Millan Baçi
Perikli Dhales
Arjan Bimo
Edmond Gëzdari
Halim Mersini
Arben Minga
Agustin Kola
Shkëlqim Muça
Ali Mema dhe Dinastia Mema
Skënder Halili
Nevil Dede
Elvis Sina
Devi Muka
Blendi Nallbani
Ansi Agolli..e sa e sa yjeve të tjerë bardhë e blu⚪🔵 por edhe kuq e zinj🇦🇱.
Të respektojmë sot të gjitha udhëzimet, për mbajtjen e maskave dhe distancave fizike. Shëndeti më i rëndësishëm se çdo gjë!
URIME TIRONA! ⚪🔵🏆

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...