Nesho: Të bëhemi të gjithë bashkë me frontin opozitar në protestën kundër incineratorëve

E mërkurë, 07 September 2022 08:42

 

Në një intervistë për RTV Ora, nënkryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho u shpreh se manipulimet dhe shpërdorimet fondeve publike janë shumë të mëdha.

Sipas tij, Partia e Lirisë ka në fokus aferën e incineratorëve që është afera e shekullit dhe ftoi qytetarët të bashkohen në protestat e frontit demokratik.

 

 

 

 

Nesho: Manipulimet dhe shpërdorimet fondeve publike janë shumë të mëdha. Një nga kauzat e kryesore të Partisë së Lirisë është kjo, që është një nga aferat e shekullit dhe që kërkohet përgjegjësi nga ana e qeverisë dhe ata që kanë përgjegjësi të shkojnë para ligjit. Meta ishte sot në Shijak ku digjeshin mbeturinat pra kriter. Ky aksioni i shpëtimit kombëtar do të vazhdojë në mënyrë të vazhdueshme. Të gjithë njerëzit që e gjejnë veten nga keqqeverisja duhet të bashkohen me frontin opozitar.

 

Meta ka ftuar të gjithë qytetarët sepse fenomeni i plehrave është bërë një fenomen mbytës për të ardhmen dhe perspektivën e fëmijëve të tyre. Ka një koordinim të plotë me PD-në që është i përditshëm ku ne kemi ngritur një platformë anti-korrupsion me 430 milionë euro. Qeveria nuk ka bërë diçka të prekshme dhe ka keqpërdorur paratë e tyre, ku ka ndodhur një vjedhje që nuk është parë në asnjë regjim të egër në Afrikë.

 

Agim Nesho shtoi se ndërkombëtarët duet të reflektojnë dhe korrigjojnë politikat e tyre ndaj regjimit të Ramës.

Nesho: Kemi një strategji të Ramës që ka krijuar një flluskë që e pengon kontaktin me realitetin, ndërsa opozita tjetër ka një agjendë tjetër, sepse mazhoranca do të mbajë të ndarë opozitën shqiptare. Ndërkombëtarët duet të reflektojnë dhe korrigjojnë politikat e tyre ndaj këtij regjimi. Në zgjedhjet e ardhme ky regjim nuk mund të bëjë ato që bëri me përgjimet në 2017 me vjedhjen e votave, manipulimet e 25 prillit që janë të qarta dhe tani do të ketë forma të tjera, një prej të cilave përçarja e opozitës. Do të godasë lidershipin, dy liderat e opozitës

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...