Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Premte, 02 December 2022 14:35

 

“Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp.

"Ne do të zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën. Kemi shpallur protestën tonë në bulevard. Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard. Pikë!

 

Edi Rama kërkon përballje. Ne do përpiqemi që ta shmangim atë ditë, por mund t’ia rezervojmë kur të dojë. Atë ditë nuk dëshirojmë. Por në qoftë ai kërkon përballje, është puna e tij pastaj. Ai i bën llogaritë shumë gabim. Ai e ka kaluar vijat e kuqe. Populli opozitar po përgatitet mirë për t’i dhënë përgjigjen që meriton.

 

Një kryetar organizate kriminale siç është ky, që s’njeh ligj, moral, kusht dhe asgjë, përveç kodit që thotë se “ma ka thënë gjyshja ime, kur të kesh nevojë me vjedh – vidh, kur të kesh nevojë me mashtru – mashtro e të tjera e të tjera marrëzi të tij, mos të harxhojmë kohë, pra ky është “set up” i parimeve të tij, siç thotë vetë. Ai ka nevojë për të marrë mësimet e duhura. Ai do t’i marrë mësimet e duhura,” nënvizoi Berisha.

Modifikuar më Saturday, 03 December 2022 09:19
Login to post comments

Lajmet e fundit

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Politikë

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Nuk është mbyllur akoma muaji i parë i vitit dhe Edi Rama ka regjistruar kaq shumë skandale brenda pak ditësh, që do kishin rrëzuar dhjetë herë një qeveri kudo. Por ndërsa...

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Politikë

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Zyrtari i lartë i FBI-së Charles McGonigal është deklaruar i pafajshëm në seancën e parë në gjykatë. Kështu deklaroi gazetarja e Zërit të Amerikës Keida Kostreci në një lidhje me...