Regjistrimi në zgjedhje/ PD ankimon vendimin e KQZ, prova se kryetar është Sali Berisha

Saturday, 11 Mars 2023 13:44

Dje, përfaqësuesi ligjor i PD, Ivi Kaso, theksoi rëndësinë e këtyre procedurave ligjore për regjistrimin e partisë në zgjedhje: "Për hir të hullisë institucionale në të cilën PD është angazhuar që të futet dhe të mos dalë kurrë më prej saj, - theksoi Kaso. -  Ka rezoluta të Kuvendit Kombëtar të demokratëve në Kuvendin e 30 Prillit, të cilat e angazhojnë PD-në drejt një hullie institucionale, pra të mos shmangies më kurrë nga proceset zgjedhore ose procese të tjera institucionale. Pra neve jemi të angazhuar në institucione dhe betejën tonë do ta bëjmë në institucione deri në fund<" nënvizoi ai.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Politikë

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga primaret për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi është takuar me akademikun e mirënjohur Apollon Baçe. ‘Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur...

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Politikë

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë specialistë dhe punonjës të kualifikuar, që...

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

Politikë

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

  Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kurbinit, Behar Haxhiu, ka falenderuar mbështetësit dhe bashkëqytetarët për pritjen e zjarrtë që i rezervuan kryetarit të PD, Sali Berisha.  Ai shkruan...