Largimi nga jeta i Theodoros Pangalos/Tritan Shehu: Shtetari, qe ne cdo moment te jetes mbrojti pa u lekundur parimet e tij, te drejtat e qytetareve, te emigranteve shqiptare ne Greqi.

E mërkurë, 31 May 2023 19:31

Theodoros Pangalos, diplomati novator, politikani konseguent ne mbrojtje te vlerave e te drejtes, u nda nga jeta.
Miku im i mire na la, duke krijuar nje humbje te vertete njerzore, intelektuale.
Shtetari, qe ne cdo moment te jetes mbrojti pa u lekundur parimet e tij, te drejtat e qytetareve, te emigranteve shqiptare ne Greqi.
Pangalos i dha me forcen e qartesine qe kishte nje dimension te ri, real, nje rol aktiv diplomacise greke e Greqise ne terresi.
Do ta kujtojme gjithemone me respekt te thelle, mirenjohje per ate, qe realizoi per vendin e tij, shqipetaret e Rajonin ne terresi.
Ngushellimet me te sinqerta familjes!
Diplomacise se Greqise!
Miqve te perbashket!
Te gjitheve!

Modifikuar më E mërkurë, 31 May 2023 19:33
Login to post comments

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...