Deklarata e gazetarit: Prokuroria ende nuk ka kontaktuar PD-në për materialin

Hënë, 14 May 2018 21:37

Redaktori i lajmeve në Ora News, Trashgim Sokolaj i ftuar në "Tonight Ilva Tare" thotë se Prokuroria po përgatit shkresat për t'i dërguar Partisë Demokratike në lidhje me përgjimin e publikuar për vëllain e ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj.

Pjesë nga deklarata:

Sokolaj: Prokuroria sot ka bërë dokumentimin. Në informacionet që kam, oficerët e Krimeve të Rënda kanë bërë edhe transkriptimit të të gjithë informacionit dhe në dijeninë time sot janë firmosur shkresa që do t'i dërgohen PD-së me postë nesër në mëngjes.

Përgjimi është bërë në lokalin e personit që është përgjuar. Prokuroria gjatë gjithë ditës ka komunikuar edhe me Policinë e Vlorës. Edhe Partia Demokratike i është referuar lokalit që personit.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...