Erion Veliaj kryetari i drejtorëve ‘5D’, i kapur në korrupsion me bashkëpunëtorët e tij më të afërt, po tenton të…
Në pamjet e siguruara nga Syri TV duket momenti i dhunës së ushtruar nga policia ndaj të zgjedhurve lokalë ne protestën…
Aktori i madh Mehdi Malkaj, pjesëmarrës në protestën e sotme ku kërkohet dorëheqja e kryebashkiuat Veliaj, mori fjalën e tij, ku…
Këshilltarja e opozitës, Ilda Zhulali ka akuzuar kryebashkiakun Erion Veliaj se ka kaluar në 100% korruptim me anë të vjedhjes…
Tensionohet situata përpara Bashkisë së Tiranës. Qytetarët kanë hedhur tymuese dhe kanë tentuar të futen brenda.     Ata po tentojnë…
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Flamur Noka në një deklratë për mediat ka thënë se arrestimi i Ervin Muçës…
Detaje të reja zbardhen nga skandali me drejtorin e Teknologjisë dhe Informacionit në Policinë e Shtetit Ervin Muça ndaj të…
Erjon Veliaj njihet ndryshe si politikani i fasadës, propagandës e shoë mediatik. Në shumicën e rasteve shfaqet duke propaganduar, ndërkohë…
Kryetari i opozitës, Sali Berisha, uroi shqiptarët me rastin e ditës së Fitër Bajramit. MESAZHI I PLOTË    Gëzuar Fitër…
Pas zvarritjes së çështjes nga mazhoranca socialiste për më shumë se 1 vit, Partia Demokratike ka dorëzuar në Kuvend raportin…
    Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përcjellë mesazhin e tij të urimit për Fitër Bajram. Në…
Lideri i opozitës, Sali Berisha, tha se Erion Veliajn, qytetarët e Tiranës do e nxjerrin prej zverku jashtë. Në fjalën…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...