Nga John R. Schindler, WASHINGTON EXAMINER Që Shqipëria, gjatë dekadës së fundit, është bërë epiqendra e Evropës për…
      Opozita ka thirrur sot një protestë që do e zhvillojë para Parlamentit, në një kohë që do…
      Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje qytetarëve që t’i bashkohen protestës që do…
    Lideri i opozitës, Sali Berisha tregoi edhe njëherë tjetër se është ai i pari i cili e denoncoi…
      Argita Malltezi ka foluar mbrëmjen e sotme në emisionin “quovadis” në Vizion Plus ka folur për përfshirjen…
    Argita Berisha Malltezi e ftuar në “Quo Vadis” të moderatores Pranvera Borakaj në Vizion Plus, ju është përgjigjur…
    Pasqyrë e Raportit hetimor lidhur me akuzat kundër Arben Ahmetajt, etj Arben Ahmetaj shërbeu si deputet i Kuvendit…
      Vajza e ish kryeministrit Sali Berisha Argita Malltezi ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka paguar deri…
    Lideri i opozitës Sali Berisha ka theksuar se me protestën e së enjtes që do të zhvillohet para parlamentit…
    Deputeti i opozitës Italiane, Riccardo Maggi i partisë ‘Piu Europa’ ka pasur një përplasje me kryeministren e Italisë,…
      Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zhvilluar një takim me kryetarin e grupit parlamentar të…
    Analisti i njohur amerikan, John R. Schindler, i cili shkruan për ËASHINGTON EXAMINER, publikoi një artikull për shqipërinë,…

Lajmet e fundit

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...