×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Në amfiteatrin e Tiranës tek kodrat e Liqenit Artificial, u zhvillua këtë pasdite aktiviteti për llogaridhënin e Qeverisë. I pranishëm ishte…
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka denoncuar një tender të dhënë së fundmi nga Bashkia e Tiranës. Përmes një…
Deputeti i Lsi Endrit Braimllari  ka reagur nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale  duke e akuzuar Ramën si të kapur…
Gjatë një bashkëbisedimi në kuadër të ‘llogaridhënies me qytetarët që qeveria “Rama" mbajti sot nuk kanë qenë të paktë edhe…
Edi Paloka, është shprehur në një status në Facebook se Rama bëhet qesharak edhe në takimet që organizon vetë. Paloka…
Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij, në takimin propagandues të zhvilluar me drejtues të PS-së, deputetë dhe kryetarët e…
Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reagur ashpër pas deklaartës së kryeministrit Rama në lidhje me tepsinë…
Që prej zhvillimit të Asamblesë kryeministri Rama daljet televizive po ia kushton të ashtuquajturës “Fushatës së Llogaridhënies”, duke bërtitur se…
Brenda një viti, pozicioni i Republikës së Shqipërisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara ka pësuar ndryshim të shpejtë dhe…
Ish-ministri i mjekësisë Ilir Beqaj lë të sëmurë 5-vjeçarin Aldo, i cili nuk mund të flasë dhe të ecë. Fjalët…
“Mësuesve do ju ndalohet hyrja në orë të mësimit me celularë, ne do ecim edhe më shumë tek nxënësit por…
Ambasadorja e SHBA-së në OKB, Nikki Haley ka dorëzuar në Departamentit e Shtetit raportin për mënyrën se si shtetet kanë…

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...