Dega e Partisë Demokratike në Shkodër ka reaguar pas vendimit të qeverisë për të transferuar arkivën qendrore në Rrëshen dhe…
Një minator ka humbur jetën gjatë punës ditën e djeshme në minierën e Bulqizë. Sipas raportimit të policisë bëhet fjalë…
Një delegacion deputetësh për mbledhjen e fakteve nga Parlamenti hollandez mbërriti në Tiranë për të mbledhur të dhëna në lidhje…
Lëvizja Socialiste për Integrim i është drejtuar Gjykatës së Beratit, duke kërkuar rihapjen e hetimeve lidhur me Kryeministrin Edi Rama…
Zgjedhjet vendore duan edhe një vit të fillojnë, megjithatë disa sondazhe të bëra përmes rrjeteve sociale tregojnë qartë se kryebashkiakët…
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka urdhëruar pasditen e sotme nisjen e proçesit zgjedhor të strukturave të degës, në…
Fasada dhe propaganda janë dy punët më të vlerësuara të qeverisë Rama në këto 5 vite. Sot,  një postim të…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mbrëmjen e sotme një video nga takimi që Ministri i Energjetikës dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri…
Sot, ambasadorit amerikan Donald Lu ju sos durimi me kryeministrin Edi Rama. Ky i fundit e ka përdorur vazhdimisht emrin…
Pasditen e sotme në lokalin e Gaz Demit, njërit nga njerëzit e afërt të Ramës, mendohet të ketë qenë ish…
Deputeti i PD Bardh Spahia, ish zv/ministër i Shëndetësisë ke reaguar përmes një statusi në FB sa i përket listës…
Në një postim të sotëm në Facebook, kryeministri Edi Rama shkruan se Sheshi “Skënderbej” i rikonstruktuar është kthyer në një…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...