×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Presidenti Ilir Meta shoqëruar nga kryebashkiakja e Gjirokastrës, Zamira Rami dhe deputetë të zonës, kanë përuruar rrugën e re të…
Shkarkimi i drejtuesit të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmatajt ditën e djeshme, ishte prova më e qartë se…
Ministrja e Turizmit, Mirela Kumbbaro ka gënjyer të gjithë qytetarët duke thënë se numri i turistëve të trashgimisë kulturore është…
“Rilindja” dhe përfaqësuesit e saj vendorë vazhdojnë mashtrimin e qytetarëve vetëm e vetëm për të mbushur xhepat e për të…
Ish ministri i PD-së Besnik Mustafaj, i ftuar në studion e News24, teksa ka komentuar vendimin për shkarkimin e Besim…
Nga NIKOLLAQ NERANXI Po ndiqja dy ditë më parë Kryeministrin Rama, në një program televiziv dhe me të vërtetë u…
Një qytetare ka denoncuar në “RD” faktin se vrasësi Frroku nuk ka vuajtur asnjë ditë dënim të plotë. Qytetarja me…
PD ka hedhur akuza të reja ndaj Fatmir Xhafajt. Sipas Enkelejd Alibeajt dhe Gazmend Bardhit, ministri i Drejtësisë, në kohën…
Mark Frroku u arrestua në vitin 2015 për fshehje pasurie, ndërtim pa leje dhe pastrim parash. Ai u dënua nga…
Një takim mjaft i rëndësishëm është duke u zhvilluar aktualisht jashtë vëmendjes së mediave në një prej hoteleve më të…
Gjatë fjalës së tij në seancën e sotme në Kuvend, kryeministri Edi Rama, u përpoq ti bënte vetes një mbrojtje…
Deputetët e opozitës kanë braktisur seancën e sotme plenare, pasi kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i ndërpreu fjalën kryedemoratit Lulzim…

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...