Pogradeci fiton në fund dhe ruan kreun, triumfon edhe Apolonia

Saturday, 21 December 2019 15:25

Janë mbyllur në këto momente 4 ndeshjet e Kategorisë së Parë në grupin B, të vlefshme për javën e 12-të.

Pogradeci ka triumfuar në fund ndaj Orikut në minutat e fundit, falë një goli të Shkullakut në minutën  e 84’. Pikërisht kjo fitore i mban liqenorët në vendin e parë, me 26 pikë 3 më shumë se Apolonia e vendit të dytë.

Pikërisht këta të fundit mposhtën me rezultatin 3-1 Turbinën në shtëpi, në një ndeshje të luftuar nga fillimi deri në fund.

Ndërkohë Devolli ka fituar me përmbysje ndaj Elbasanit me shifrat 3-1, në një ndeshje ku juglindorët e panë të parët veten në disavantazh. Shënkolli mposhti me rezultatin 3-2 Ilirinë, në një ndeshje që dhuroi spektakël.

GRUPI B

LIVE| POGRADECI-ORIKU 1-0

Shkullaku 82′

FT| DEVOLLI-ELBASANI 3-1

Cane 53′, Çela 67′, Kame 84′ / Cema 45′

FT| APOLONIA-TURBINA 3-1

Gjata 4′, Zoga 61′, Mihana 76’/ Shanaj 8′

FT| SHËNKOLLI-ILIRIA 3-2

Gruda 41′, Danaj 57′, Miloti 69’/ Xhymerti 33′, Xhaferri 90′

PANORAMASPORT.AL

Modifikuar më Saturday, 21 December 2019 15:27
Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...