Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në…
Pensionistët që nuk përmbushin vitet e punës dhe nuk arrijnë të përfitojnë një pension të plotë pleqërie, po shtohen gjithnjë…
Një qytetar humbi jetën në Gjykatën e Tiranës, ku kishte shkuar të informohej për një gjyq ndaj tij. Viktima Ilia…
Një lajm i trishtë për futbollin gjerman dhe atë botëror, teksa është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare legjenda Franz…
Shefi i repartit zjarrfikës në Lushnjë, Xhezmi Metushi, deklaroi se zjarri në ambientet e qendrës tregtare në Lushnje është vënë…
Një zjarr ka përfshirë një qendre tregtare në qytetin e Lushnjës. Sipas informacioneve paraprake bëhet me dije se zjarri ka…
Mjeshtri i madh i skenës, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë gjatë natës së 5 dhjetorit 2023. Ka qenë familja e…
Adoleshentët shqiptarë hyjnë fshehurazi në Britaninë e Madhe dhe bashkohen me bandat e drogës me qëllim që të dërgohen në…
Prishtinë -  Janë arrestuar tre persona për vrasjen e  Liridona Murselit, akt ky i cili ka tronditur opinionin publik. Në mesin…
Henry Kissinger, një fuqi diplomatike, rolet e të cilit si këshilltar për sigurinë kombëtare dhe Sekretar i Shtetit nën dy…
  Mes lotësh ka folur sot nëna e Lear Kurtit në emisionin “Me Zemër të Hapur”. 32-vjeçari humbi jetën një…
Një banesë është shkrumbuar nga flakët në Fan të Mirditës, duke lënë në qiell të hapur një 75-vjeçar të ve,…

Lajmet e fundit

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…