Është zhvilluar sot seanca e radhës për kujdestarin e fëmijëve të Ballshit pas vrasjes se nenës se tyre nga bashkëshorti…
Një aksident i rëndë, me pasojë vdekjen e një 37-vjeçari ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Lushnje-Fier. Sipas policisë,…
Dy persona janë arrestuar nga ana e Policisë së Shkodrës pasi u jaë gjetur dy doza kokainë në mjetin e…
Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në aksin rrugor Lushnjë – Fier. Mësohet se një kamion tip…
Rreth orës ‪19:40‬ në autostradën Tiranë – Durrës, një automjet me drejtues një person me iniciale D. B., ka aksidentuar…
Policia e Gjirokastrës ka zbuluar rreth 14 kg kanabis në fshatin Tërbuq. Përmes një njoftimi për mediat jepen detaje rreth…
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka liruar nga burg ditën e sotme dy persona, të cilët u arrestuan…
Një aksident i pesëfishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Fierit. Ngjarja ka ndodhur në bulevardin “Jakov Xoxa”…
Policia e Kakavijës ka ndaluar sot një shtetas polak me identitet të rremë, i cili dyshohet të ketë gisht në…
Një çift të moshuarish janë dhunuar pasditen e sotme në Durrës. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në lagjen…
Tre persona janë arrestuar nga policia e Shkodrës, me akuzën e vjedhjes. Në pranga janë vënë shtetasit B.F., 30 vjeç,…
Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak çastesh në Fier, ku si pasojë ka humbur jetën një 68-vjeçar. Aksidenti…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...