Interpol Tirana ka ekstraduar nga Greqia, një 37-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi ishte arratisur nga burgu i Drenovës…
Gjykata e Vlorës ka dhënë sot masën e sigurisë “arrest me burg” për 17-vjeçarin që vrau gjyshin e tij dy…
Një zjarr ka rënë mbrëmjen e sotme në bodrumin e Ministrisë së Brendshme. Mësohet se zjarri ka rënë afër dhomës…
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur para pak minutash në zonën e Gjirit të Lalzit në Durrës.…
Grabitje në Vlorë në një banesë në lagjen “Rilindja” Grabitësit kanë vjedhur rreth 1 milion lekë Një i moshuar dhunuar…
Katër persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti në Fier. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të…
Një sherr me thika në Durrës ka sjellë plagosjen e një adoleshenti. ...vijon
Shkëputet ashensori i një pallati në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur këtë pasdite në zonën e “Don Boskos”. Nga të dhënat…
Në fshatin Kameras, Fushë Krujë , mjeti me targë TR7651S, me drejtues shtetasin I.G., 33 vjeç, ka dalë nga rruga.…
Një person është gjetur i pajetë në një automjet tip “Benz” në zonën e ish Kënetës. Vrasja ka ndodhur rreth…
Policia e Tepelenës arrestoi të dyshuarin për vrasjen e shtetasit Sokol Rama. Sipas hetuesve autori i vrasjes dyshohet të jetë…
I shpëtoi atentatit ku mbeti i vrarë kunati dhe shoku i tij, Armando Sulejmani arrestohet në spital.43-vjeçari i njohur me…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...