Flakët kanë përpirë një apartament në pallatin “Universal” pranë bar “Millenium” në Lezhë. Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë zjarrfikësja dhe…
Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në superstradën Lezhë-Laç. Dy automjete janë përplasur midis tyre në afërsi të urës…
Tre persona kanë mbetur të plagosur me thikë mbrëmjen e sotme në Fushë-Mëzez. Ngjarja ka ndodhur në një lokal, ku…
Makina e policisë private që po kryente transferimin e parave nga Drejtoria Rajonale e Shërbimeve të Transportit Rrugor në Durrës…
Një 36 vjeçar ka denoncuar në media zhdukjen e gruas dhe dy fëmijëve të mitur.Nikolla Bardhi ka deklaruar për ABC…
Policia e Krujës ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar, i cili ishte dënuar me 6 vite e…
Tre femra janë arrestuar dhe burrë është shpallur në kërkim nga policia e Tiranës ditën e djeshme, pasi dyshohet se…
Një 50-vjeçar është vënë në pranga ditën e djeshme nga policia e Elbasanit, pasi është vënë nën akuzë se ka…
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një 18-vjeçari ka ndodhur gjatë orëve të pasdites në aksin rrugor Fushë…
Pa u mbushur as 10 ditë nga shpallja në kërkim ndërkombëtar e Bledar Jambellit, i dyshuar si urdhërues i vrasjes…
Tre shtetasit kosovarë të arrestuar në mars të 2017 si anëtarë të një celule xhihadiste që po përgatisnin një atentat…
Policia e Elbasanit ka arrestuar dy persona për vjedhje si dhe ka bërë zbardhjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të…

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...