Njëra nga viktimat e aksidentit në Tiranë, Sikela Përroj, vetëm 23 vjeç, ishte nga Shalësi i Cërrikut. Raportohet se viktima sapo…
  Me Ekuadorin, si ndër pak vende të largëta, prej më shumë se një dekade na lidh trafiku i drogës,…
Një 32 vjeçar ka humbur jetën pasi është ndjekur dhe shoqëruar nga Policia. Rasti është bërë publik nga Agjencia e…
  Tentuan të ndihmojnë një shtetase të mitur, për kalim të paligjshëm të kufirit, vihet të pranga 1 shtetas, si…
  Është arrestuar Xhanelo Tarja, 24-vjeç, autori i vrasjes me thikë të 41-vjeçarit Klodian Bakiaj, pasditen e sotme në Sarandë.…
  Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar këtë mbrëmje në qytetin e Elbasanit. Syri.Net mëson se një person ka…
  Drejtuesi i skafit që goditi për vdekje fëmijën 5 vjeç në plazhin e Potamit, është identifikuar si Arjan Tase,…
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në plazhin e Potamit në Himarë, ku një fëmijë 5 vjeç ka…
  Prej orës 18:00 RENEA dhe shërbime të tjera policore kanë zbarkuar në Elbasan, Belsh e Peqin dhe po zhvillojnë…
  Atentati në Fushë-Krujë, ku u vranë tre të rinjtë Brilant Martinaj, Diklen Vataj dhe Besmir Hoxhaj ka qenë sot…
  E diela e nxehtë e 17 korrikut shënoi dhe një nga ngjarjet më të rënda kriminale në vend të…
  Detaje të reja janë zbardhur nga vrasja e trefishtë në Fushë Krujë, që tronditi ditën e djeshme mbarë vendin,…

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...