Policia greke ka sekuestruar mbi 35 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni është zhvilluar në Smerto, Igumenicë ku është ndaluar…
me armë zjarri në Vlorë këtë pasdite të së hënës mund të ketë lidhje të thella.Të paktën kështu rezulton pista…
Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Vlorës, ku si pasojë e…
Tre persona të paidentifikuar dhe me maska në kokë kanë grabitur një biznesmen në Shkozet të Durrësit, ndërsa nga të…
Një karburant është shembur sot në Shkodër, ku mësohet të ketë humbur jetën edhe një 47-vjeçar. Pas kësaj ngjarje ka…
Grabitja e të paktën 200 mijë eurove sendeve me vlerë në një qendër tregtare përgjatë autostradës Durrës-Tiranë, dyshohet se është…
Një furgon pasagjerësh ka aksidentuar drejtuesin e një biçiklete në superstradën Lezhë-Laç. Për pasojë ka mbetur i plagosur rëndë 67-vjeçari…
KORÇE-Një grindje në familje ka përfunduar me një të plagosur. Report Tv mëson se pas sherrit babai ka qëlluar me…
Dy vatra zjarri janë shfaqur rreth orës 16:30 të pasdites së sotme në afërsi të një hoteli në Sarandë. Vatra…
Kodra afër Ujit të Ftohtë në Tepelenë është përfshirë nga flakët. Deri tani janë djegur 5 hektarë kullotë dhe disa…
Gjatë natës të së premtes janë bërë kontrolle në disa ambiente, por autori i krimit nuk është mundur të arrestohet.…
Në Karbunarë të Lushnjes hajdutët nuk kërkojnë gjëra me vlerë, por ata po vjedhin ç’të gjejnë brenda në shtëpi. Banorët…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...